Musikskolelærere

Her kan du se de ansatte på Albertslund Musikskole og hvilke undervisningstilbud de hver især tilbyder til eleverne på Albertslund Musikskole

Slagtøj

Trommer

Slagtøjssammenspil

Mikkel Brink 

mikkelbrink@hotmail.com

Tlf: 27 28 17 64

 

 

Guitar

Guitarensemble

Rytmik - Mule

Musikalsk Værksted

Anne Dorte Laub Busk

dorte@laubbusk.dk

Tlf: 44 53 62 71

 

 

Obo

Blokfløjte

Blæserskolen

Sanne Damore

sannedamore@hotmail.com

Tlf: 26 28 67 08

 

 

 

 

Violin

Strygerskole

Rytmik - Musikalsk Legestue

Bente Hartelius

bhartelius@gmail.com

Tlf: 22 35 14 26

 

 

 

Violin 

Strygerskole

Symfoniorkester

Shannon Hawes

shannon.hawes@gmail.com

 

 

Violin - Rytmik 

Strygerskolen

Musikalsk Legestue

Rikke Konoy

rikkekonoy@live.dk

Tlf: 25 32 05 28

 

   

 Klaver

Peter Lindgren Hansen

plindgren@live.dk

Tlf: 35 38 34 19

 

 

 

 

 

Sang

Sara Fiil

sarafiil@hotmail.com

Tlf: 26 79 23 25

 

Rikke Dedenroth

newvoiceperformance@gmail.com

Tlf: 24 42 66 40

 

 

Cello

Strygerskolen

Cellokvartet

Maria Minculescu

cioli44@hotmail.com

Tlf: 21 42 46 22

 

 

 

 

Harmonika/ Accordeon

Harmonikaorkester

Musikalsk Legestue

Klaver

Jørgen Franyó

jfalbertslund@gmail.com

Tlf: 42 44 39 34

 

 

 

Tværfløjte

Blokfløjte

Klaver

Rytmik

Blæserskolen

Maria Gasior

mdanuta.gasior@gmail.com

Tlf: 60 67 98 67

 

 

 

 

   

Trompet 

Bakkens Horn

Claus Nygård-Nielsen

claus.nn@hotmail.com

Tlf: 20 43 58 81

 

 

 

Fagot

Symfoniorkester

Kammermusik

Susanne Olschansky

lundenmusic@gmail.com

Tlf: 26 21 53 49

 

 

 
   

Guitar & Elektrisk Guitar 

Ukulele

Lukas Valdemar Høimark

lukashoeimark@gmail.com

Tlf: 25 39 17 30

 

 

 

 

Kontrabas

Klaver

Symfoniorkester

Strygerskolen

Peter Strøm Skriver

pssbass@gmail.com

Tlf: 28 48 78 00

 

 

 

Saz

Sazorkester

Kenan Tekin

kenant@ksof.dk

Tlf: 26 21 39 31

 

 

 

 

Computer/Musikproduktion

Theodor Praëm 

Tlf.: 61 68 87 87 

 

 

 

Saxofon

Mundharpe

Klarinet

Klaver

Fredrik Moth

fredrikmoth@yahoo.dk

Tlf: 42 43 45 93